GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Üst ve alt göz kapağı ameliyatı sadece estetik amaçlı değil sağlık amaçlı da yapılmaktadır. Çünkü üst göz kapağında cilt fazlalığı oluşmuşsa; kişi gözlerinde yorgunluk hisseder, ağırlık çöker ve okuma zorluğu yaşar. Kaşlarda düşüklük veya çatıklık kişiyi sert, üzgün veya yorgun gösterir.

Göz çevresi estetiği denildiğinde; Üst göz kapağında şişlik, cilt fazlalığı, sarkıklık, alt göz kapağında torbalanma, kırışıklık ve sarkıklık, kaz ayakları, kaş çatma çizgileri, alın çizgileri, morluk, göz kapağındaki yağ bezeleri, kaşlarda düşüklük gibi problemlere estetik müdahaleler yapılabilir. Yapılacak cerrahi işlemler sonrasında aynı gün kişi evine dönebilir. Göz pansumanla kapatılmadığı için görme problemi olmaz. Göz kapağında ameliyat sonrası iz kalmaz. En güzel iyileşen doku göz kapağıdır.

Üst göz kapağı operasyonu; gözün üst kapağındaki fazla derinin, torbalanmaları oluşturan yağ kitlesinin alınması ile yapılır. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren görüntüyü yok eder. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm kazandırır. Doktorunuz muayene sonrası yaş, derinin durumu ve diğer fiziksel, tıbbi etkenler gibi, ameliyat kararını etkileyecek değişkenleri sizinle paylaşacaktır. Operasyon sonrası dördüncü gününde pansumanı alınır ve hasta iş ve sosyal yaşantısına rahatlıkla döner.